Celoroční program 2018


KALENDÁŘ AKCÍ LEDEN - ČERVEN 2018


11. 1.  ZÁPIS do ZIMNÍHO cyklu pravidelných čtvrtletních kurzů jógy

Jógový sál Frýdek, 9. ZŠ, ul. El. Krásnohorské
16.00 - 18.00 hodin

Přihlásit se lze již nyní prostřednictvím těchto stránek zde

Kurzovné pak můžete uhradit i v prvních lekcích ve zvoleném kurzu. 


16. 2 . Čaj o páté     RADY - JAK BÝT ŠŤASTNÝM

Setkání v kruhu přátel s filosofickým tématem a vyprávěním nad šálkem lahodného čaje ...
Je štěstí "muška jenom zlatá"? Nebo je štěstí pracovat, učit se, mít se o s kým podělit o radost i smutek...?
Nebo to je nějak jinak? A jak vlastně být šťastným? Víte to? Pojďte se s námi o svoji zkušenost podělit.
O svých devět desetiletí zkušeností se s námi podělí také Zdeněk Šebesta.

Program trvá přibližně 2 hodiny
Příspěvek 50,- Kč
Jógový sál, Frýdek-Místek


2. 3.  Čaj o páté     RADY - JAK BÝT ZDRAVÝM 

Setkání v kruhu přátel se zajímavým tématem a vyprávěním nad šálkem čaje, tentokrát u krbu, v OÁZE v Raškovicích ... 
Zdraví sice není vše, ale bez zdraví se mnohé stává níčím. Ale co je to vlastně zdraví? Je to absence nemoci? A co je to nemoc? Jak tedy být zdravým? Najít skvělého lékaře? Cvičit? Vyhýbat se nebezpečí? Užívat zázračné přípravky? Je to tajemství v jídle či pití?
O svých devět desetiletí zkušeností se s námi podělí Zdeněk Šebesta. 

Program trvá přibližně 2 hodiny
Příspěvek 50,- Kč
Oáza, Raškovice


10. 3. Den pro Tebe v OÁZE


Člověk si má udělat čas, aby se věnoval svému zdraví.
Aby si ho nemusel udělat na nemoc.
(George Bernard Shaw)

Pojďte se na chíli zastavit a udělat si čas sami pro sebe. Přijďte si odpočinout, nabrat energii, inspirovat se, strávit čas v hezkém prostředí a báječném kolektivu. Čeká nás všehochuť jógových technik, budeme se věnovat svému tělu, kultivovat dech, dopřejeme si relaxaci a mnohé další. Jednodenní setkání vhodné pro začátečníky i pokročilé. Jste srdečně zváni, těšíme se na vás...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Strava: vegetariánská (oběd, večeře)

Z programu: tělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky

Cena: 1000,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 850,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 1 (příklad variab. symbolu 2205591, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 2. 3. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


 5. 4.   ZÁPIS do JARNÍHO cyklu pravidelných čtvrtletních kurzů jógy

Jógový sál Frýdek, 9. ZŠ, ul. El. Krásnohorské
16.00 - 18.00 hodin


26. - 29. 4.  MEDITACE - cesta ke štěstí a radosti


Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa.
Je v nás.
(Eduard Tomáš)

Srdečně vás zveme na prodloužený víkendový seminář. Společně prožijeme pestrou škálou technik, statických i dynamických, které nám pomohou zpomalit či zastavit kolotoč myšlenek v naší mysli, technik, které mají potenciál zjemnit naše vnímání, které mohou být klíčem ke zkušenosti, jež přesahuje smyslové i rozumové možnosti. Oslovíme ale také naše fyzické tělo a budeme se též věnovat dechovým a relaxačním technikám. V každém případě načerpáme pozitivní energii, doplníme a obnovíme vitalitu, zharmonizujeme celou osobnost. 

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od čtvrtku 18.00 hodin (registrace od 17.00 hodin) do neděle cca 14.00 hodin

Stravavegetariánská 

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programu: koncentrační a meditační techniky (statické i dynamické), tělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, harmonizace čaker, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, aj. 

Co seboupohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky, psací potřeby, věci do sauny jako větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku – pokud možno z přírodního materiálu (sauna není zahrnuta v ceně)

Cena2850,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 2550,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,- Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 2 (příklad variab. symbolu 2205592, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytovaní s někým konkrétním, uveďte vzájemně v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 18. 4. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na vás ... 

Přihláška zde


26. - 27. 5.  Víkend s jógou ve Vysokém Mýtě


Místo konání: Vysoké Mýto, Speciální škola v Rokycanově ulici 761

Srdečně vás zveme na zajímavé setkání s jógovými technikami. Bohatý program, který je pro vás připraven, povedou učitelé Školy jógy Karakal z Frýdku-Místku: Lenka Kovalová a Zdeněk Šebesta, a setkáte se i se skvělými učiteli jógy z Vysokého Mýta :-) 

Těšíme se na setkání ... Věříme, že seminář osloví nejen přátele z Vysokého Mýta a širokého okolí, ale že se naopak na sesterskou pobočku v krásném, starobylém městě, rádi přijedou podívat i příznivci z Beskydských Himálají ...

Bližší informace ještě doplníme, prosíme o strpení ...


2. 6.  Světla a stíny na cestě

Odpolední setkání v OÁZE u zajímavé příležitosti ...
Vstupné je dobrovolné.
Jste srdečně zváni, těšíme se na vás...
Raškovice, OÁZA


 16. 6.  S LABYRINTEM do vlastního nitra a možná ještě dál ...


Osobně jsem přesvědčena o pozitivních regeneračních účincích labyrintu na lidský organismus.
(Jill K. H. Geoffrionová)

S labyrinty se můžeme setkat napříč staletími na celém světě. Labyrinty zná řecká mytologie, starověký Řím, židé, šamani, křesťané … Labyrintem může procházet kdokoliv bez ohledu na své vyznání. Využívají se k duchovní praxi, zklidnění psychiky, ale také k léčbě závažných onemocnění jako je například AIDS či rakovina. Na rozdíl od bludiště, labyrintem vede pouze jediná cesta. Cesta do středu a zpátky. Labyrinty byly vytvořeny s využitím posvátné geometrie a numerologie. Působí pozitivně na každého bez výjimky, přesto zcela individuálně, v souladu s otevřeností, s jakou poutník k labyrintu přistupuje, v souladu se svou vlastní duševní úrovní.
Mimo prožitek labyrintu se můžeme těšit na další techniky, ať už katarzní, regenerační či relaxační.
Jednodenní setkání, vhodné pro začátečníky i pokročilé.
Jste srdečně zváni, těšíme se na vás.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Z programutělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení pro pobyt venku na zahradě i v jógovém sále (vhodné i na cvičení), přezůvky

Cena1000,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 850,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 3 (příklad variab. symbolu 2205593, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 7. 6. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


KALENDÁŘ AKCÍ ČERVENEC - PROSINEC 2018


30. 6 . - 7. 7.  KAYA-KALPA - dovolená na "planetě" KARAKAL


Ušlechtilý člověk pečuje o své blaho tím, že si hledí uchovat mládí.
(Epikúros ze Samu)

Srdečně Vás zveme na netradiční dovolenou na „planetu KARAKAL“, jak někteří z účastníků nazvali naši OÁZU. Tento – doslova omlazující - pobyt je skvělým způsobem, jak začít letní prázdniny, relaxační a regenerační týden, který nastartuje skvělé prožití druhé poloviny roku. Relaxace v krásném prostředí Beskyd, spolu s očistou těla a vyladění psychiky s prvky účinné jógové techniky KAYA-KALPA, skýtají příležitost k regeneraci celého organismu, revitalizaci životní energie, celkovou harmonizaci osobnosti. Pojďte se společně s námi přesvědčit, že stárnout předčasně je zlozvyk. Těšíme se na vás.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od soboty 18.00 hodin, do soboty - odjezd po snídani

Stravaprvní dva dny: očistná hladovka nebo ovocný půst, následuje velmi lehká vegetariánská strava - možnost volby

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programu: Pohledy tantrické jógy na zpomalování stárnutí a zachování zdraví. Techniky, jak být co nejdéle mladým, vychutnávat si život a udělat jej smysluplným. Speciální strava, tělesná jógová cvičení, očistné techniky, koncentrace - meditace, jednoduché i náročnější ÁSANY, RIŠIKÉŠSKÁ sestava, TIBETSKÉ RITY, VNĚJŠÍ I VNITŘNÍ PRÁNÁJÁMA, JÓGA NIDRA, BANDHY, KRIJE, dynamické meditace, harmonizace čaker, reflexní terapie, masáže obličeje, arteterapie, muzikoterapie, koupání, aerobní program, sauna atd. 

V případě potřeby máte možnost domluvit si s lektory osobní konzultace.

Co sebou: Karimatku na cvičení na zahradě, pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv, přezůvky, do sauny větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku (sauna není v ceně kurzu, je však nanejvýš žádoucí a doporučována)

Cena: s očistnou hladovkou: 4 150,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 3 950,- Kč,
          s ovocným půstem: 4 450,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 4 250,- Kč

Jak se přihlásit: přihlášku a platbu, popř. zálohu 2000,-Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu:  Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 4 (příklad variab. symbolu 2205594, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 20.  6 . 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


2. – 5. 8.  ŽENA – zdraví, mládí, krása


Být krásná pro mě znamená cítit se ve své kůži.
(Gwyneth Paltrow)

Srdečně zveme ženy každého věku na prodloužený relaxační a regenerační víkend, zaměřený na vše, co ženy potřebují. Těšíme se na setkání ...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od čtvrtku 18.00 hodin, do neděle 14.00 hodin

Stravavegetariánská

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programuCeloživotní zkušenosti lektorek, filosofie a moudrost starých mistrů, které obstály v konfrontaci s vědci a lékaři sočasnosti, vyprávění, psychohygiena, relaxační techniky, pračka stresu, aerobní program, tělesná cvičení klidná i dynamická a mnohé další...  Zdeněk Šebesta jako host. 

V případě potřeby máte možnost domluvit si s lektorkami i se Zdeňkem osobní konzultace.

Co sebou: Pohodlné oblečení na cvičení a relaxaci, přezůvky, větší osušku, žínku nebo kartáček na pokožku, pokud možno z přírodního materiálu do sauny (sauna není zahrnuta v ceně, je však velmi doporučována)

Cena: 2 850,- Kč, seniorky, studentky a nezaměstnané 2 550,- Kč

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,-Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na účtet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 5 (příklad variab. symbolu 2205595, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 23.  7 . 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


13. 9.   ZÁPIS do PODZIMNÍHO cyklu pravidelných čtvrtletních kurzů jógy

Jógový sál Frýdek, 9. ZŠ, ul. El. Krásnohorské
16.00 - 18.00 hodin


6. 10. Den s jógou pro RODIČE A DĚTI


Přijďte prožít pestrý, radostný a smysluplný den se svými dětmi či vnoučaty.
Jednodenní setkání.
Raškovice, OÁZA
Bližší informace ještě doplníme, prosíme o strpení ...

Přihláška zde
 

18. - 21. 10.  EGO, MYSL - slouží nám, nebo my sloužíme jim?


Prodloužený víkend pro všechny, kteří chtějí jít, nikoliv být vlečeni.
Raškovice, OÁZA
Bližší informace ještě doplníme, prosíme o strpení ...

Přihláška zde


9. - 11. 11. Jóga a PÁTEŘ


Víkendový seminář s jedním z důležitých pilířů zdraví.
Raškovice, OÁZA
Bližší informace ještě doplníme, prosíme o strpení ...

Přihláška zde


24. 11.  Ve víru tance a vesmírných křídel


Rozproudíme energii v našem těle.
Jednodenní seminář s dynamickou meditací, léčivou koupelí Vesmíru a dalšími technikami, které rozproudí energii va našem těle, odplaví nečistoty z těla i mysli, otevřou prostor pro klid a mír v našem nitru.
Raškovice, OÁZA
Bližší informace ještě doplníme, prosíme o strpení ...

Přihláška zde


Výstava obrazů Lenky Kovalové

prosinec,  termín bude upřesněn

Setkání s tóny a poezií barev v předvánočním čase ...
Jógový sál, Frýdek-Místek