Celoroční program 2020

Věříme, že si z našeho programu vyberete ... Těšíme se na Vás!

Na všechny Vaše dotazy, přihlášky, objednávky reagujeme - nejčastěji e-mailem - v co nejkratším termínu.

V opačném případě nás prosím kontaktujte, je pravděpodobné, že jsme v tom případě Váš dotaz, informaci, či poptávku neobdrželi ... 

Děkujeme za pochopení.


9.1. ZÁPIS do pravidelných kurzů jógy
Zimní cyklus pro začátečníky i pokročilé
jógový sál, Frýdek-Místek
Kurzy začínají ve Frýdku i v Raškovicích v týdnu od 13. ledna 2020

7.2. ČAJ O PÁTÉ - FILOZOFIE ŽIVOTA
Jógový sál, Frýdek-Místek

14 .3. FILOSOFIE ŽIVOTA- Celodenní setkání s moudrostí a inspirací.
Jednodenní setkání s úvahami nad smyslem života. Žijeme ve Vesmíru nebo Vesmír v nás? A jaký to má vliv na náš současný život. Celý den bude propojen těmito úvahami. Nezapomeneme ale ani na tělo, které ke šťastnému životu potřebujeme. Protáhneme ho v jednoduchých cvičeních a necháme odpočinout v příjemných relaxacích.
O své celoživotní zkušenosti se s námi ve vyprávění i dalších technikách podělí Zdeněk Šebesta a učitelé Školy jógy KARAKAL.


Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.30 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánský oběd i večeře v ceně

Z programu: přednášky,tělesná jógová cvičení, pránájáma, relaxace, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení pro pobyt v jógovém sále (vhodné i na cvičení), přezůvky

Cena: 880,- Kč, pro nezaměstnané, studenty, maminky na mateřské 570,- Kč

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 1 (příklad variab. symbolu 2205591, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než čtyři dny předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 10.3.2020. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


26.3. ZÁPIS do pravidelných kurzů jógy
Jarní cyklus pro začátečníky i pokročilé
Jógový sál, Frýdek-Místek

3.-5.4. JARNÍ OMLAZENÍ
Relaxační a regenerační víkend s jarní očistou
Oáza, Raškovice
29.5. Jsme ve Vesmíru, nebo je Vesmír v nás?
Odpolední setkání v Oáze
Oáza, Raškovice

4.-10.7. KAYA-KALPA – techniky omlazování
Relaxační a regenerační dovolená s KARAKALEM
Oáza, Raškovice

30.7.-2.8. Letní ŽENA
Prodloužený relaxační a regenerační víkend pro ženy
Oáza, Raškovice

10.9. ZÁPIS do pravidelných kurzů jógy
Podzimní cyklus pro začátečníky i pokročilé
Jógový sál, Frýdek-Místek

19.9. KUCHYŇ JE ZÁZRAČNÁ LABORATOŘ
aneb s KARAKALEM v kuchyni
Oáza, Raškovice

9.-11.10. Setkání ABSOLVENTŮ
akreditovaných seminářů KARAKALU
Oáza, Raškovice

23.10. ČAJ O PÁTÉ
OÁZA, Raškovice

6.-8.11. NAŠE TĚLO JE NÁŠ CHRÁM
Víkend pro zdraví se zaměřením na zdravou páteř
Oáza, Raškovice

27.-29.11. PROTANČETE SE DO NEBE
Víkend nejen s pestrou škálou dynamických meditací
Oáza, Raškovice

11.-13.12. PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ S KRÁSOU
Introspektivní kouzla s materiály, tóny barev a tvarů
v podání Lenky Kovalové – autorská výstava
Jógový sál, Frýdek-Místek
 
 
 

 

KALENDÁŘ AKCÍ 2019

10. 1.  ZÁPIS DO PRAVIDELNÝCH KURZŮ ve Frýdku - Místku a v Raškovicích

Kurzy začínají v týdnu od 14. 1.  2019


25. 1.  ČAJ O PÁTÉ v Raškovicích

FILOZOFIE ŽIVOTA

Zdeněk Šebesta je pro mnohé z nás obrovskou inspirací. Přijďte si v kruhu přátel, nad šálkem čaje a u praskajícího dřeva v krbu poslechnout jeho vyprávění a úvahy o naší EXISTENCI NA TOMTO SVĚTĚ ... 

Začínáme v 17 hodin v OÁZE zdravého a šťastného života v Raškovicích (přístup od fotbalového hřiště), program trvá přibližně 2 hodiny.

Příspěvek: 50,- Kč


 8. - 10. 2.  Setkání ABSOLVENTŮ akreditovaných seminářů KARAKALU

OÁZA, Raškovice


22. 2.  ČAJ O PÁTÉ ve Frýdku

UMĚNÍ JAKO INSPIRACE K POZITIVNÍMU ŽIVOTU
tentokrát s vyprávěním LENKY KOVALOVÉ o jejích zkušenostech s uměním a ARTETERAPIÍ a o tom, jak dokážou pozitivně ovlivnit náš život. Budeme mít možnost vidět i názorné ukázky arteterapie jako pomocníka v běžném životě.
Pátek 22. února 2019, od 17.00 hodin, program trvá přibližně 2 hodiny.
Jógový sál Frýdek, ZŠ El. Krásnohorské
Příspěvek 50,- Kč

2. 3.  DEN v tichu

Čím víc budeš zticha, tím víc toho uslyšíš...
(Ram Dass)

je všeobecně známo, že TICHO LÉČÍ. Jen toho ticha, vnitřního i vnějšího jakoby neustále ubývalo … Připravili jsme pro Vás tento balzám pro tělo i duši, v podobě jednoho dne, který můžete strávit společně s námi v OÁZE ZDRAVÉHO A ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA, s pestrou škálou jógových technik pro tělo i duši, kterými vás jemně povedeme.  … Tentokrát Vás požádáme, abyste pokud možno nechali doma své telefony a všechny elektronické přístroje, a abyste po dobu našeho společného setkání nemluvili… Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Z programutělesná jógová cvičení, pránájáma, relaxace, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení pro pobyt venku na zahradě i v jógovém sále (vhodné i na cvičení), přezůvky

Cena: 1 000,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 2 (příklad variab. symbolu 2205592, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 24.2.2019. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


22. 3. VESMÍRNÁ KŘÍDLA 

vernisáž výstavy obrazů Lenky Kovalové  ve frýdeckém ZÁMKU


23. - 24. 3. HOLOTROPNÍ DÝCHÁNÍ s Gejzou Timčákem

OÁZA, Raškovice

Tento kurz je již obsazen.


28. 3.  ZÁPIS DO PRAVIDELNÝCH KURZŮ ve Frýdku - Místku a v Raškovicích

Kurzy začínají v týdnu od 1. 4.  2019


11. - 14. 4.  Jarní ŽENA

Šťastné ženy jsou krásné ženy.
(Audry Hepburn)

Srdečně zveme ženy každého věku na prodloužený relaxační a regenerační víkend, zaměřený na vše, co ženy potřebují. Těšíme se na setkání ...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 11. - 14. 4. 2019, od čtvrtku 18.00 hodin (registrace 17-18 hodin), do neděle cca 14.00 hodin

Stravavegetariánská

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programuCeloživotní zkušenosti lektorek, filosofie a moudrost starých mistrů, které obstály v konfrontaci s vědci a lékaři sočasnosti, vyprávění, psychohygiena, relaxační techniky, pračka stresu, aerobní program, tělesná cvičení klidná i dynamická a mnohé další...  Zdeněk Šebesta jako host. 

V případě potřeby máte možnost domluvit si s lektorkami i se Zdeňkem osobní konzultace.

Co sebou: Pohodlné oblečení na cvičení a relaxaci, přezůvky, větší osušku, žínku nebo kartáček na pokožku, pokud možno z přírodního materiálu do sauny (sauna není zahrnuta v ceně, je však velmi doporučována)

Cena: 2 900,- Kč, seniorky, studentky a nezaměstnané 2 700,- Kč

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,-Kč můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na účtet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 4 (příklad variab. symbolu 2205594, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde

27. 4.  ZTRACENÝ OBZOR  aneb setkání s tajemnou ŠANGRI-LA

…My neděláme zázraky; nezvítězili jsme nad smrtí, ba ani nad rozpadem sil. Jenom se snažíme – a někdy se nám podaří – zpomalit tempo toho krátkého časového úseku, kterému se říká život.…
(Otec Perrault Conwayovi, z knihy Ztracený obzor)

Srdečně Vás zveme do Oázy zdravého a šťastného života, abychom společně prožili pestrý, smysluplný den a inspirovali se, jak to udělat, aby se nám v tomto životě dařilo, abychom byli zdraví a uměli se ze života radovat. Motivem našeho setkání bude neuvěřitelný příběh románu ZTRACENÝ OBZOR, z nějž si budeme některé náměty číst a besedovat o nich a také o tajuplné Šangri-La, kde lidé znají způsob, jak se ve zdraví, šťastni a v dobré kondici dožít velmi vysokého věku … O své celoživotní zkušenosti se s námi ve vyprávění i dalších technikách podělí Zdeněk Šebesta a učitelé Školy jógy KARAKAL. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání:  27. 4. 2019, 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Z programutělesná jógová cvičení, pránájáma, relaxace, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení pro pobyt venku na zahradě i v jógovém sále (vhodné i na cvičení), přezůvky

Cena: 1 000,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 5 (příklad variab. symbolu 2205595, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 27.4.2019. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


4. 5.   DEN S JÓGOU VE VYSOKÉM MÝTĚ 

JAK DOSÁHNOUT 90 LET VE ZDRAVÍ A RADOSTI 

Zveme Vás na setkání s člověkem, který se dožil 90 let v plné vnitřní síle. Chtěl by se s Vámi podělit o své životní zkušenosti, ukázat, jak ho životem provázela jóga, která jej vždy vedla k prožívání plnohodnotného života. Pomáhala mu udržet pružné tělo a mladou mysl. I vy si budete moci vyzkoušet, jak jógové techniky kladným způsobem ovlivňují fyzickou stránku, myšlení a celkovou pohodu každého z nás.
Bohatý program, který je pro Vás připraven, povedou učitelé Školy jógy Karakal z Frýdku-Místku:
Lenka Kovalová a Zdeněk Šebesta.

Místo konání: Speciální základní škola ve Vysokém Mýtě, Rokycanova 761

Doba konání:  4. května 2019, 9.00 – 19.00 hodin 

Strava: vegetariánská 

Co seboupohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky

Cena: 1100,- Kč, důchodci 1000,- Kč  PLATBA V HOTOVOSTI

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Mgr. Dana Mořkovská, Kpt. Jaroše 552, 566 01 VYSOKÉ MÝTO. Další informace: Dana Mořkovská, tel. 737 582 384, 702 088 424, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihláška zde


18. 5.  - 16 hodin -  SETKÁNÍ S HEDVÁBNOU KRÁSOU 

Derniéra výstavy obrazů Lenky Kovalové v krásném prostředí frýdeckého ZÁMKU s módní přehlídkou hedvábných originálů a s tancem na téma ŽIVLY u příležitosti životního jubilea autorky :-) Moc se těšíme na setkání ... 


25.5.   DEN S JÓGOU PRO RODIČE A DĚTI

Všichni dospělí byli dětmi. Ale málokdo si na to pamatuje.
(Antoine de Saint-Exupéry)

PESTRÝ , RADOSTNÝ A SMYSLUPLNÝ DEN S VAŠIMI DĚTMI ČI VNOUČATY

Co nejsrdečněji vás zveme na celodenní seminář DEN S JÓGOU PRO RODIČE A DĚTI.
Připravili jsme pro Vás pestrý program a věříme, že všichni společně z něj budeme mít radost i užitek.
Přijďte prožít příjemný den se svými dětmi (vnoučaty, synovci, neteřemi ...), vrátit se s nimi do dětství, obohatit sebe i děti o poznání, jak jóga může změnit vnímání vlastního těla a vlastního Já. Věk dětí je omezen hranicí 3 – 15 let. Některé aktivity budou společné, některé rozděleny podle věku.

Doba konání: 9.00 - 16.00 hodin (registrace 8.30 - 9.00 hodin) 

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Co sebou:    pohodlné oblečení vhodné na cvičení v jógovém sále i na pobyt venku, přezůvky, psací potřeby, dobrou náladu (můžete a nemusíte si přibalit svoje oblíbené pastelky).

Cena1 100,- Kč (dítě s doprovodem dospělého)

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 7 (příklad variab. symbolu 2205597, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytovaní s někým konkrétním, uveďte vzájemně v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 20. 5. 2019. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do poznámky v přihlášce uveďte prosím jméno a věk dítěte, jeho zdravotní stav či případná omezení. 

Těšíme se na setkání s vámi a s dětmi ... 

Přihláška zde


15. 6.  S LABYRINTEM do vlastního nitra a možná ještě dál 

Osobně jsem přesvědčena o pozitivních regeneračních účincích labyrintu na lidský organismus.
(Jill K. H. Geoffrionová)

S labyrinty se můžeme setkat napříč staletími na celém světě. Labyrinty zná řecká mytologie, starověký Řím, židé, šamani, křesťané … Labyrintem může procházet kdokoliv bez ohledu na své vyznání. Využívají se k duchovní praxi, zklidnění psychiky, ale také k léčbě závažných onemocnění jako je například AIDS či rakovina. Na rozdíl od bludiště, labyrintem vede pouze jediná cesta. Cesta do středu a zpátky. Labyrinty byly vytvořeny s využitím posvátné geometrie a numerologie. Působí pozitivně na každého bez výjimky, přesto zcela individuálně, v souladu s otevřeností, s jakou poutník k labyrintu přistupuje, v souladu se svou vlastní duševní úrovní.
Mimo prožitek labyrintu se můžeme těšit na další techniky, ať už katarzní, regenerační či relaxační.
Jednodenní setkání, vhodné pro začátečníky i pokročilé.
Jste srdečně zváni, těšíme se na vás.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.30 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Z programutělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení pro pobyt venku na zahradě i v jógovém sále (vhodné i na cvičení), přezůvky

Cena800,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 600,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 8 (příklad variab. symbolu 2205598, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 7. 6. 2019. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


29. 6 . - 6. 7.  DOVOLENÁ s jógou v BESKYDSKÝCH HIMÁLAJÍCH

Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit.
(Albert Einstein)

Škola jógy KARAKAL vás srdečně zve na netradiční, unikátní dovolenou, jakou jste ještě neprožili. Nemusíte jet k moři nebo do Tibetu, stačí, když se rozhodnete, prožít ji v Beskydských Himalájích. Věřte, že na ni budete s láskou vzpomínat. Chvíle odpočinku v krásném prostřední Beskyd se prolnou s moudrostí starých mistrů, filosofií života i technikami, díky kterým osvěžíme své tělo i mysl. Pojďme společně prožít smysluplný čas věnovaný regeneraci a harmonizaci naší osobnosti. Čas, který věnujeme sami sobě, se nám mnohonásobně vrátí.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 29. června - 6. července 2019, od soboty 18.00 hodin (registrace od 17 hodin), do soboty - odjezd po snídani ... 

Strava: vegetariánská 

Z programurelaxační techniky, pobyt v přírodě, filosofie života, tělesná cvičení, koncentrační a meditační techniky, meditace chůzí labyrintem, harmonizace čaker, techniky dechu, a mnohé další. K dispozici je sauna.

Co sebou: karimatku na cvičení na zahradě, pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv, přezůvky, psací potřeby, dobrou náladu, do sauny větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku – pokud možno z přírodního materiálu

Cena4 450,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 4 250,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 9 (příklad variab. symbolu 2205599, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 18. 6. 2019. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


1. - 4. 8. Letní ŽENA

Být krásná pro mě znamená cítit se ve své kůži.
(Gwyneth Paltrow)

Srdečně zveme ženy každého věku na prodloužený relaxační a regenerační víkend, zaměřený na vše, co ženy potřebují. Těšíme se na setkání ...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od čtvrtku 18.00 hodin, do neděle 14.00 hodin

Stravavegetariánská

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programuCeloživotní zkušenosti lektorek, filosofie a moudrost starých mistrů, které obstály v konfrontaci s vědci a lékaři sočasnosti, vyprávění, psychohygiena, relaxační techniky, pračka stresu, aerobní program, tělesná cvičení klidná i dynamická a mnohé další...  Zdeněk Šebesta jako host. 

V případě potřeby máte možnost domluvit si s lektorkami i se Zdeňkem osobní konzultace.

Co sebou: Pohodlné oblečení na cvičení a relaxaci, přezůvky, větší osušku, žínku nebo kartáček na pokožku, pokud možno z přírodního materiálu do sauny (sauna není zahrnuta v ceně, je však velmi doporučována)

Cena: 2 900,- Kč, seniorky, studentky a nezaměstnané 2 600,- Kč

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,-Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na účtet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 10 (příklad variab. symbolu 22055910, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 23.  7 . 2019. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde.


12. 9.  ZÁPIS DO PRAVIDELNÝCH KURZŮ ve Frýdku - Místku a v Raškovicích

Kurzy začínají v týdnu od 16. 9. 2019


20. - 22. 9.  ŠKOLENÍ UČITELŮ JÓGY II. TŘÍDY - vstupní seminář


Celý kurz je zaměřen na hlubší rozšíření teoretických a praktických znalostí v oblasti jógy potřebných pro kvalifikaci lektor jógy II. Třídy se zaměřením na RADŽA JÓGU. Účastníci školení budou prohlubovat vědomosti o jógových technikách, filosofii jógy, základech anatomie, fyziologie, psychologie, pedagogiky, hygieny sportu, zdravého stravování a právních aspektů výuky jógy. Své celoživotní zkušenosti Vám budou předávat zkušení lektoři Zdeněk Šebesta (65 let jógové praxe), Lenka Kovalová (30 let jógové praxe), Mgr. Dana Mořkovská, MUDr. Ilona Paseková, MUDr. Zdena Šenšelová, Bc. Lenka Chamrádová, Mgr. Petra Golová a další.
Výuka je rozložena do devíti víkendových seminářů o celkovém rozsahu nejméně 165 vyučovacích hodin, přičemž 9. seminář je věnován závěrečným zkouškám. Termíny jednotlivých seminářů:
Více informací
1. seminář: 20. – 22. 9. 2019
2. seminář: 18. – 20. 10. 2019
3. seminář: 22. – 24. 11. 2019
4. seminář: 24. – 26. 1. 2019
5. seminář: 21. – 23. 2. 2019
6. seminář: 20. – 22. 3. 2019
7. seminář: 24. – 26. 4. 2019
8. seminář: 15. – 17. 5. 2019
9. seminář: 12. – 14. 6. 2019 - závěrečné zkoušky
Podmínkou pro závěrečný pohovor bude účast uchazeče na všech seminářích a písemná práce na dohodnuté téma ve stanoveném rozsahu. (O případných výjimkách z účasti na seminářích – ze závažných důvodů – rozhodne po individuálním posouzení vedení Školy jógy KARAKAL.) Osvědčení pro kvalifikaci INSTRUKTOR JÓGY II. třídy bude předáno po úspěšném absolvování závěrečných zkoušek.
Časový rozvrh 1. semináře: pátek 18.00 – 21.00 hodin  (registrace 17.00 – 18.00 hod.), sobota 08.00 – 21.00 hod., neděle 8.00 – 16.00 hod. Časové rozvrhy dalších seminářů budou vždy aktuálně upřesněny s dostatečným časovým předstihem.
KRITERIA PRO ÚČAST NA KURZU:
Uchazeč o kvalifikaci instruktor jógy II. třídy se k účasti na kurz může přihlásit za předpokladu, že dosáhl věku 21 let, má dosažené minimálně úplné středoškolské vzdělání zakončené maturitou a jógovou praxi alespoň 6 let (předloží doporučení svého učitele, čestným prohlášením o délce jógové praxe), schopnost rozumět, číst a psát v českém jazyce. Při nesplnění některého z kritérií nabízíme v případě zájmu možnost zúčastnit se výuky, bez možnosti získání osvědčení – po předchozí domluvě.
MÍSTO KONÁNÍ:
Místo konání: Přednáškové i cvičební části kurzu se budou provádět v učebních prostorách Školy jógy KARAKAL v Oáze zdravého a šťastného života v Raškovicích. Adresa: Raškovice 241, 739 04 Pražmo.
Strava: Nabízíme možnost vegetariánské stravy (1. seminář: PÁ – večeře, SO – snídaně, oběd, večeře, NE - snídaně, oběd).
Noclehy: Nabízíme možnost noclehu v 2-3 lůžkových pokojích.
ÚHRADA KURZOVNÉHO:
Celková cena celého školení činí 23 000,- Kč. Při úhradě celého kurzovného nejpozději do 1. září 2019 (termín připsání platby na účet či hotovostní platby) je cena kurzu snížena na 21 000,- Kč. Platbu lze uhradit v měsíčních splátkách: 2 550,- Kč vždy se splatností 7 dní před jednotlivými termíny seminářů. Uvedená cena je včetně nabízené možnosti ubytování, stravy a prvního termínu závěrečných zkoušek.
Kurzovné můžete zaslat složenkou typu C na adresu Lenka Kovalová – škola jógy KARAKAL, Raškovice 241,
739 04 PRAŽMO nebo převodem na účet číslo 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek - variabilní symbol pro identifikaci platby - uvádějte svůj datum narození a jako poslední číslo kurzu – 11 (příklad var. s. 22055911, narození: 22. května 1959), specifický symbol v případě měsíční platby je pořadové číslo semináře (1-9). Pokud se přihlášený nemůže zúčastnit kurzu z důvodu nemoci (lékařské potvrzení o nemoci) nebo vážné rodinné události, kurzovné vrátíme. Na vaše dotazy rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová, tel: 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová, tel: 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
DALŠÍ INFORMACE:
Ve výukových prostorách Oázy zdravého a šťastného života je k dispozici kompletní sociální zařízení (umyvadla, WC, sprchy) jednoduché pokoje, zpravidla pro 2 – 3 účastníky. Podložku na cvičení v jógovém sále máte u nás k dispozici. Za poplatek je v objektu po domluvě k dispozici sauna.
Dopravní dostupnost hromadnou dopravou: do Frýdku-Místku autobus/vlak, z Frýdku-Místku do Raškovic: autobus směr Raškovice, popř. Morávka, autobusová zastávka: RAŠKOVICE KAPLE (u některých spojů, které zde nestaví - RAŠKOVICE ŠKOLA), poté projít mezi rodinnými domky směrem dolů k fotbalovému hřišti, vstup do „OÁZY“ je od hřiště vlevo (od zastávky RAŠKOVICE-KAPLE cca 400 metrů).
Informace o Škole jógy KARAKAL najdete na www.joga-karakal.cz.
Přihlášku (na vyžádání zašleme e-mailem) s dokladem o dosaženém vzdělání a doporučením svého učitele s prohlášením o délce jógové praxe, prosím, zašlete vyplněnou zpět na poštovní adresu:
Lenka Kovalová – škola jógy KARAKAL, Raškovice 241, 739 04 PRAŽMO
nebo na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., (při zaslání e-mailem předloží při registraci k nahlédnutí originály příloh) nejpozději však do 1. září 2019. Přihláška je platná po úhradě prvního semináře (připsání platby na účet, popř. platba v hotovosti).

3. - 6. 10.  PRODLOUŽENÝ VÍKEND NA MORÁVCE


„Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nezvládneš, pokaždé máš pravdu.“ (Henry Ford)

Vážení a milí přátelé,
Škola jógy KARAKAL Vás po několika letech co nejsrdečněji zve na prodloužený víkendový seminář na Morávce. Směsice jógové filosofie, relaxace a tělesných cvičení pro začátečníky i pokročilé. O své zkušenosti z oblasti životní filosofie, pozitivního přístupu k životu a vizi dlouhověkosti se s námi podělí Zdeněk Šebesta, tělesná cvičení budou zaměřena na problematiku páteře a principy zdravého pohybu. V průběhu semináře je možno dohodnout si osobní konzultace s učiteli jógy

Místo konání: Penzion u přehrady MORÁVKA, Beskydské Himálaje

Doba konání: 3. - 6. 10. 2019: od čtvrtku 18.00 hodin (registrace od 17 hodin), do neděle - odjezd po obědě

Stravavegetariánská

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích, s vlastním sociálním vybavením, v penzionu je možnost využití sauny.

Z programuFilosofie, relaxace, vnitřní pránájáma, meditace, tělesná cvičení se zaměřením na principy zdravého pohybu a zdravou páteř. 

Co sebou: Pohodlné oblečení, přezůvky, podložku na cvičení a dobrou náladu

Cena: 2 900,- Kč, pro studenty a nezaměstnané 2 600,- Kč

Jak se přihlásit: Přihlášku a platbu, popř. zálohu 1 000,-Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na číslo účtu 176952849/0300, ČSOB, Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu 12 (příklad variab. symbolu: 22055912, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 27. 9. 2019.
Na vaše dotazy rádi odpovíme: odborné Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihláška zde.


15. 11.  ČAJ O PÁTÉ ve Frýdku

 

20. 12.  PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ v OÁZE 

 

 

 

 


KALENDÁŘ AKCÍ LEDEN - ČERVEN 2018


11. 1.  ZÁPIS do ZIMNÍHO cyklu pravidelných čtvrtletních kurzů jógy

Jógový sál Frýdek, 9. ZŠ, ul. El. Krásnohorské
16.00 - 18.00 hodin

Přihlásit se lze již nyní prostřednictvím těchto stránek zde

Kurzovné pak můžete uhradit i v prvních lekcích ve zvoleném kurzu. 


16. 2 . Čaj o páté     RADY - JAK BÝT ŠŤASTNÝM

Setkání v kruhu přátel s filosofickým tématem a vyprávěním nad šálkem lahodného čaje ...
Je štěstí "muška jenom zlatá"? Nebo je štěstí pracovat, učit se, mít se o s kým podělit o radost i smutek...?
Nebo to je nějak jinak? A jak vlastně být šťastným? Víte to? Pojďte se s námi o svoji zkušenost podělit.
O svých devět desetiletí zkušeností se s námi podělí také Zdeněk Šebesta.

Program trvá přibližně 2 hodiny
Příspěvek 50,- Kč
Jógový sál, Frýdek-Místek


2. 3.  Čaj o páté     RADY - JAK BÝT ZDRAVÝM 

Setkání v kruhu přátel se zajímavým tématem a vyprávěním nad šálkem čaje, tentokrát u krbu, v OÁZE v Raškovicích ... 
Zdraví sice není vše, ale bez zdraví se mnohé stává níčím. Ale co je to vlastně zdraví? Je to absence nemoci? A co je to nemoc? Jak tedy být zdravým? Najít skvělého lékaře? Cvičit? Vyhýbat se nebezpečí? Užívat zázračné přípravky? Je to tajemství v jídle či pití?
O svých devět desetiletí zkušeností se s námi podělí Zdeněk Šebesta. 

Program trvá přibližně 2 hodiny
Příspěvek 50,- Kč
Oáza, Raškovice


10. 3. Den pro Tebe v OÁZE


Člověk si má udělat čas, aby se věnoval svému zdraví.
Aby si ho nemusel udělat na nemoc.
(George Bernard Shaw)

Pojďte se na chíli zastavit a udělat si čas sami pro sebe. Přijďte si odpočinout, nabrat energii, inspirovat se, strávit čas v hezkém prostředí a báječném kolektivu. Čeká nás všehochuť jógových technik, budeme se věnovat svému tělu, kultivovat dech, dopřejeme si relaxaci a mnohé další. Jednodenní setkání vhodné pro začátečníky i pokročilé. Jste srdečně zváni, těšíme se na vás...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Strava: vegetariánská (oběd, večeře)

Z programu: tělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky

Cena: 1000,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 850,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 1 (příklad variab. symbolu 2205591, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 2. 3. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


 5. 4.   ZÁPIS do JARNÍHO cyklu pravidelných čtvrtletních kurzů jógy

Jógový sál Frýdek, 9. ZŠ, ul. El. Krásnohorské
16.00 - 18.00 hodin


26. - 29. 4.  MEDITACE - cesta ke štěstí a radosti


Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa.
Je v nás.
(Eduard Tomáš)

Srdečně vás zveme na prodloužený víkendový seminář. Společně prožijeme pestrou škálou technik, statických i dynamických, které nám pomohou zpomalit či zastavit kolotoč myšlenek v naší mysli, technik, které mají potenciál zjemnit naše vnímání, které mohou být klíčem ke zkušenosti, jež přesahuje smyslové i rozumové možnosti. Oslovíme ale také naše fyzické tělo a budeme se též věnovat dechovým a relaxačním technikám. V každém případě načerpáme pozitivní energii, doplníme a obnovíme vitalitu, zharmonizujeme celou osobnost. 

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od čtvrtku 18.00 hodin (registrace od 17.00 hodin) do neděle cca 14.00 hodin

Stravavegetariánská 

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programu: koncentrační a meditační techniky (statické i dynamické),tělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, harmonizace čaker, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, aj. 

Co seboupohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky, psací potřeby, věci do sauny jako větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku – pokud možno z přírodního materiálu (sauna není zahrnuta v ceně)

Cena2850,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 2550,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,- Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 2 (příklad variab. symbolu 2205592, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytovaní s někým konkrétním, uveďte vzájemně v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 18. 4. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na vás ... 

Přihláška zde


2. 6.  Světla a stíny na cestě

od 15.00 hodin

OÁZA ZDRAVÉHO A ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA V RAŠKOVICÍCH

Odpolední setkání a autogramiáda v OÁZE  ...

U příležitosti Zdeňkova krásného životního jubilea vychází kniha SVĚTLA A STÍNY NA CESTĚ.

Najdeme v ní mnoho z jeho životních mouder a příběhů, které nám někdy vyprávěl.

Budeme rádi, když se s Vámi setkáme, knihu pokřtíme a společně strávíme hezké odpoledne v Oáze. 

Vstupné je dobrovolné.
Jste srdečně zváni, těšíme se na vás...
Raškovice, OÁZA


 16. 6.  S LABYRINTEM do vlastního nitra a možná ještě dál ...


Osobně jsem přesvědčena o pozitivních regeneračních účincích labyrintu na lidský organismus.
(Jill K. H. Geoffrionová)

S labyrinty se můžeme setkat napříč staletími na celém světě. Labyrinty zná řecká mytologie, starověký Řím, židé, šamani, křesťané … Labyrintem může procházet kdokoliv bez ohledu na své vyznání. Využívají se k duchovní praxi, zklidnění psychiky, ale také k léčbě závažných onemocnění jako je například AIDS či rakovina. Na rozdíl od bludiště, labyrintem vede pouze jediná cesta. Cesta do středu a zpátky. Labyrinty byly vytvořeny s využitím posvátné geometrie a numerologie. Působí pozitivně na každého bez výjimky, přesto zcela individuálně, v souladu s otevřeností, s jakou poutník k labyrintu přistupuje, v souladu se svou vlastní duševní úrovní.
Mimo prožitek labyrintu se můžeme těšit na další techniky, ať už katarzní, regenerační či relaxační.
Jednodenní setkání, vhodné pro začátečníky i pokročilé.
Jste srdečně zváni, těšíme se na vás.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Z programutělesná jógová cvičení - přípravné cviky, ásány, jógové sestavy, jóga vjaján, vnější i vnitřní pránájáma, relaxace, joga nidra, koncentrační či meditační techniky, aj. 

Co seboupohodlné oblečení pro pobyt venku na zahradě i v jógovém sále (vhodné i na cvičení), přezůvky

Cena750,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 550,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 3 (příklad variab. symbolu 2205593, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 7. 6. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


KALENDÁŘ AKCÍ ČERVENEC - PROSINEC 2018


30. 6 . - 7. 7.  KAYA-KALPA - dovolená na "planetě" KARAKAL


Ušlechtilý člověk pečuje o své blaho tím, že si hledí uchovat mládí.
(Epikúros ze Samu)

Srdečně Vás zveme na netradiční dovolenou na „planetu KARAKAL“, jak někteří z účastníků nazvali naši OÁZU. Tento – doslova omlazující - pobyt je skvělým způsobem, jak začít letní prázdniny, relaxační a regenerační týden, který nastartuje skvělé prožití druhé poloviny roku. Relaxace v krásném prostředí Beskyd, spolu s očistou těla a vyladění psychiky s prvky účinné jógové techniky KAYA-KALPA, skýtají příležitost k regeneraci celého organismu, revitalizaci životní energie, celkovou harmonizaci osobnosti. Pojďte se společně s námi přesvědčit, že stárnout předčasně je zlozvyk. Těšíme se na vás.

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od soboty 18.00 hodin, do soboty - odjezd po snídani

Stravaprvní dva dny: očistná hladovka nebo ovocný půst, následuje velmi lehká vegetariánská strava - možnost volby

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programu: Pohledy tantrické jógy na zpomalování stárnutí a zachování zdraví. Techniky, jak být co nejdéle mladým, vychutnávat si život a udělat jej smysluplným. Speciální strava, tělesná jógová cvičení, očistné techniky, koncentrace - meditace, jednoduché i náročnější ÁSANY, RIŠIKÉŠSKÁ sestava, TIBETSKÉ RITY, VNĚJŠÍ I VNITŘNÍ PRÁNÁJÁMA, JÓGA NIDRA, BANDHY, KRIJE, dynamické meditace, harmonizace čaker, reflexní terapie, masáže obličeje, arteterapie, muzikoterapie, koupání, aerobní program, sauna atd. 

V případě potřeby máte možnost domluvit si s lektory osobní konzultace.

Co sebou: Karimatku na cvičení na zahradě, pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv, přezůvky, do sauny větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku (sauna není v ceně kurzu, je však nanejvýš žádoucí a doporučována)

Cena: s očistnou hladovkou: 4 150,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 3 950,- Kč,
          s ovocným půstem: 4 450,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 4 250,- Kč

Jak se přihlásit: přihlášku a platbu, popř. zálohu 2000,-Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu:  Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 4 (příklad variab. symbolu 2205594, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 20.  6 . 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláškazde


2. – 5. 8.  ŽENA – zdraví, mládí, krása


Být krásná pro mě znamená cítit se ve své kůži.
(Gwyneth Paltrow)

Srdečně zveme ženy každého věku na prodloužený relaxační a regenerační víkend, zaměřený na vše, co ženy potřebují. Těšíme se na setkání ...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: od čtvrtku 18.00 hodin, do neděle 14.00 hodin

Stravavegetariánská

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programuCeloživotní zkušenosti lektorek, filosofie a moudrost starých mistrů, které obstály v konfrontaci s vědci a lékaři sočasnosti, vyprávění, psychohygiena, relaxační techniky, pračka stresu, aerobní program, tělesná cvičení klidná i dynamická a mnohé další...  Zdeněk Šebesta jako host. 

V případě potřeby máte možnost domluvit si s lektorkami i se Zdeňkem osobní konzultace.

Co sebou: Pohodlné oblečení na cvičení a relaxaci, přezůvky, větší osušku, žínku nebo kartáček na pokožku, pokud možno z přírodního materiálu do sauny (sauna není zahrnuta v ceně, je však velmi doporučována)

Cena: 2 850,- Kč, seniorky, studentky a nezaměstnané 2 550,- Kč

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,-Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu/zálohu převodem na účtet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 5 (příklad variab. symbolu 2205595, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytováni s někým konkrétním - uveďte v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 23.  7 . 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


13. 9.   ZÁPIS do PODZIMNÍHO cyklu pravidelných čtvrtletních kurzů jógy

Jógový sál Frýdek, 9. ZŠ, ul. El. Krásnohorské
16.00 - 18.00 hodin

 


6. 10. Den s jógou pro RODIČE A DĚTI


Všichni dospělí byli dětmi. Ale málokdo si na to pamatuje.
(Antoine de Saint-Exupéry)

PESTRÝ , RADOSTNÝ A SMYSLUPLNÝ DEN S VAŠIMI DĚTMI ČI VNOUČATY

Co nejsrdečněji vás zveme na celodenní seminář DEN S JÓGOU PRO RODIČE A DĚTI.
Připravili jsme pro Vás pestrý program a věříme, že všichni společně z něj budeme mít radost i užitek.
Přijďte prožít příjemný den se svými dětmi, vrátit se s nimi do dětství, obohatit sebe a vaše děti o poznání, jak jóga může změnit vnímání vlastního těla a vlastního Já. Věk dětí je omezen hranicí 3 – 15 let. Některé aktivity budou společné, některé rozděleny podle věku.

Doba konání: 9.00 - 18.00 hodin (registrace 8.30 - 9.00 hodin) 

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Co sebou:    pohodlné oblečení vhodné na cvičení v jógovém sále i na pobyt venku, přezůvky, psací potřeby, dobrou náladu (můžete a nemusíte si přibalit svoje oblíbené pastelky).

Cena1 100,- Kč (dítě s doprovodem dospělého)

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 6 (příklad variab. symbolu 2205596, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytovaní s někým konkrétním, uveďte vzájemně v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 27. 9. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Do poznámky v přihlášce uveďte prosím jméno a věk dítěte, jeho zdravotní stav či případná omezení. 

Těšíme se na setkání s vámi a s dětmi ... 

Přihláška zde


18. - 21. 10.  EGO, MYSL - slouží nám, nebo sloužíme jim?


Budoucnost je zviditelněný obsah vašeho současného myšlení.
Změňte své myšlení a změníte svůj osud.
(Joseph Murphy)

Srdečně vás zveme na prodloužený víkendový seminář pro všechny, kteří chtějí jít, nikoliv být vlečeni. Věříme, že z našeho společného setkání budeme mít všichni radost i užitek. Možná, že se nám podaří společně najít způsob, jak vypnout "autopilota", který nás okrádá o čas skutečně prožitý a nechává jej jen "protékat mezi prsty". Možná, že se naučíme uchopit "otěže" naší roztoulané mysli tak, abychom to byli my, komu mysl dobře slouží a nikoliv naopak. 

Doba konání: od čtvrtku 18.00 hodin (registrace od 17.00 hodin) do neděle cca 14.00 hodin

Stravavegetariánská 

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programuKromě filosofických témat se samozřejmě budeme věnovat jógové praxi, našemu tělu, kultivovat dech, relaxovat, revitalizovat životní energii v našem těle a mnohé další …

Co sebou: pohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky, psací potřeby, věci do sauny jako větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku – pokud možno z přírodního materiálu (sauna není zahrnuta v ceně)

Cena2850,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 2550,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,- Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 7 (příklad variab. symbolu 2205597, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytovaní s někým konkrétním, uveďte vzájemně v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 10. 10. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na vás ... 

Přihláška zde


9. - 11. 11. Jóga a PÁTEŘ


Všechny orgány, svalstvo a nervy jsou propojeny s páteří.
Spolu s mozkem tvoří centrální část našeho těla,
kde jsou umístěna všechna centra pro tělesné a mentální funkce.

Srdečně vás zveme na víkendový seminář s jedním s důležitých pilířů zdraví. Setkáme se s informacemi, radami a doporučeními ve vztahu k naší páteři. Naučíme se některé důležité principy zdravého pohybu, cviky, které nám pomohou udržovat páteř v perfektním stavu a s jejichž pomocí (pokud je zařadíme do každodenního života) můžeme současný stav zlepšit. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. 

Doba konání: od pátku 18.00 hodin (registrace od 17.00 hodin) do neděle cca 14.00 hodin

Stravavegetariánská 

Nocleh: ve 2-3 lůžkových pokojích

Z programuPřednášky a besedy o páteři v širších souvislostech, fascie - všeprostupující, reaktivní síť v našem fyzickém těle, principy zdravého pohybu, fyzická cvičení pro zdravou páteř - přípravné cviky, ásány, sestavy cviků, kultivace dechu, relaxace, aj.

Co sebou: pohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky, psací potřeby, věci do sauny jako větší osušku a žínku popř. kartáček na pokožku – pokud možno z přírodního materiálu (sauna není zahrnuta v ceně)

Cena2450,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 2250,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu, popř. zálohu 1000,- Kč (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 8 (příklad variab. symbolu 2205598, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného zálohu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Pokud si přejete být ubytovaní s někým konkrétním, uveďte vzájemně v přihlášce. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 2. 11. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na vás ... 

KAPACITA KURZU JE JIŽ NAPLNĚNA


24. 11.  Ve víru tance a vesmírných křídel


Není pravda, že máme málo času,
pravdou ale je, že ho hodně promarníme.
(Seneca)

Společně rozproudíme energii v našem těle.
Srdečně vás zveme na j
ednodenní seminář s dynamickou meditací, léčivou koupelí Vesmíru a dalšími technikami, které rozproudí energii va našem těle, odplaví nečistoty z těla i mysli, otevřou prostor pro klid a mír v našem nitru. Jednodenní setkání vhodné pro začátečníky i pokročilé. Jste srdečně zváni, těšíme se na vás...

Místo konáníRaškovice, OÁZA

Doba konání: 9.00 – 18.00 hodin (registrace 8.30 – 9.00)

Stravavegetariánská (oběd, večeře)

Z programu: Dynamická meditace, Léčivá koupel vesmíru - technika vnitřní pránájámy a další program, který doplní působení těcto dvou výrazných technik tak, aby se naše osobnost co nejvýrazněji pročistila a co nejlépe harmonizovala, vyladila. 

Co sebou: pohodlné oblečení vhodné i na cvičení, přezůvky

Cena1000,- Kč, senioři, studenti a nezaměstnaní 850,- Kč 

Jak se přihlásitPřihlášku a platbu (úhrada složenkou typu C) můžete zaslat na adresu: Lenka Kovalová, Raškovice 241, 739 04 Pražmo, nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a platbu převodem na účet, č.ú. 176952849/0300, ČSOB Frýdek-Místek, variabilní symbol: uvádějte datum svého narození a jako poslední číslo - číslo kurzu – 9 (příklad variab. symbolu 2205599, narození 22. května 1959). V případě zrušení účasti ze strany přihlášeného méně než pět dnů předem, platbu nevracíme (s výjimkou lékařského potvrzení o nemoci nebo z vážných rodinných důvodů). Neobdržíte-li po zaslání Vaší přihlášky do 7dnů jiné vyrozumění, považujte ji za přijatou. Přihlášku i platbu nám, prosím, doručte do 16. 11. 2018. Na vaše otázky rádi odpovíme: odborné - Lenka Kovalová 607 720 251, organizační - Lenka Chamrádová 737 617 841, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihláška zde


HEDVÁBNÁ KŘÍDLA - výstava obrazů Lenky Kovalové   

7. - 9. 12. 2018

Setkání s tóny a poezií barev v předvánočním čase ...
Jógový sál, Frýdek-Místek

Jste srdečně zváni, těšíme se na vás...