LENKA KOVALOVÁ

LENKA KOVALOVÁ

Je absolventkou Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti. Řadu let se věnuje výuce jógy a umělecké výtvarné tvorbě, kterou představila na více než 20 autorských výstavách v celé republice, ale také ve Francii a Německu. Ve svých obrazech se nechává inspirovat názory zejména východních filozofů. Její oduševnělé a křehké práce, plné ženské něhy i tajemství, jsou jakousi výzvou k meditaci nad životem. Tak se její výtvarná práce propojuje s jógou a její relaxační a meditační techniky vám nabízejí pohled do vlastních krajin ducha. Je spoluzakladatelkou Školy jógy KARAKAL, kde v současné době působí jako její ředitelka.
ZDENĚK ŠEBESTA

ZDENĚK ŠEBESTA

Se poprvé s jógou setkal na začátku šedesátých let minulého století. Studoval a cvičil ji jako samouk, hodně se naučil od svého prvního učitele jógy prof. Vl. Mlýnského. V průběhu let měl štěstí, že se setkal s vůdčími osobnostmi jógového světa, které ho inspirovaly k další práci na sobě. Dlouhá léta čerpal ze zkušeností známého indického učitele P. S. Mahešvararánandy. Je jedním z nejstarších aktivních jogínů v naší republice, věnuje se józe více než 45 let a řadu let pracuje jako její učitel. Je spoluzakladatelem školy jógy KARAKAL, kde nejen vyučuje, ale podílí se velkou mírou na její bohaté činnosti. Své hluboké zkušenosti předává dalším adeptům jógy a tato práce se pro něj stala životním posláním.
IVO SEDLÁČEK

IVO SEDLÁČEK

Nahrávky Ivo Sedláčka patří k tomu nejkrásnějšímu, co dnešní meditační a relaxační hudba nabízí. Přirozený zvuk akustických nástrojů spolu s nevšední hudební inspirací jsou zdrojem hudby, která již řadu let přináší radost a vnitřní harmonii nespočtu posluchačů po celém světě. Ivo vystudoval pražskou AMU v houslové třídě prof. Václava Snítila. Poté strávil pět let v Indii studiem indické klasické hudby u slavných indických hudebníků. Koncertně vystoupil po celé Evropě, v Indii, na Tchaj-wanu a v Japonsku. Kromě koncertní a nahrávací činnosti se zabývá vedením kurzů propojujících živou hudbu s jógou (Savita jóga), vedením muzikoterapeutických seminářů a workshopů věnovaných praxi a zpěvu manter.
MAREK HLOSTA

MAREK HLOSTA

Samorostlý muzikant potulující se v rozličných končinách hudební říše. Meditační hudbu začal tvořit po vlastní zkušenosti s meditací. Hraje na klavír a syntezátor, bubnuje na djembe a perkuse, zdokonaluje se ve zpěvu, učarovaly mu tibetské mísy a didgeridoo.

ALEŠ NITRA

ALEŠ NITRA

Kytarista, hudební hledač a improvizátor, jenž ve své tvorbě nezapře své beskydské kořeny. Je otevřený mnoha hudebním stylům od moravských lidových písní přes etno (Afrika, Asie, Amerika) až k jazzu a klasické hudbě. Je členem tria almára, hrajícího vlastní tvorbu v duchu world music s etnickými vlivy.